Łódź: będzie zmiana dyrektora artystycznego w Teatrze Nowym


Zbigniew Brzoza zostanie odwołany z funkcji dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi. Taką decyzję podjął prezydent miasta po zapoznaniu się z wynikami referendum, jakie w czwartek przeprowadzono wśród pracowników placówki.

Szukał doświadczenia pędząc 200 km/h


Policjanci z Kamienia Pomorskiego złapali 19-latka, kto na liczniku miał niby 200 km/h. W całej sprawie bulwersujący jest okoliczność - mówią policjanci - że smarkacz ze szczętem niedawno stał się posiadaczem prawa jazdy. - nieobecność doświadczenia i wyobraźni tego młodego człowieka mógł przyczynić się do tragedii - informuje mł. asp. Marta Pierko z kamieńskiej policji.

5 śmigłowców Mi-17 do Afganistanu za 313 mln zł


resort obrony narodowej zakończył postępowanie na dostawę pięciu śmigłowców Mi-17 dla kontyngentu w Afganistanie - poinformował w środę prezes MON Bogdan Klich. Oferta opiewa na powyżej 300 mln zł. Maszyny mają trafić w strefa operacji coraz w tym roku.

Przerażająca tragedia rodzinna; ginęli po kolei


Ciała 7-letniej dziewczynki i 46-letniego mężczyzny zostały znalezione w Oklahomie - informuje CNN. Policja wciąż nie rozwikłała skomplikowanych szczegółów rodzinnej zbrodni, w wyniku której zginęła nasamprzód matka, później jej maleńka córka tudzież podejrzewany o dokonanie morderstw mężczyzna.

Poza organizacją wycieczek szkolnych do Warszawy, nasze biuro podróży organizuje również zielone szkoły. To znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu dla młodzieży. Zielone szkoły organizujemy w pakietach kilkudniowych. Mamy sprawdzone miejsca na organizację zielonych szkół - dając tym samym gwarancję, na udaną zabawę dla młodzieży szkolnej. Jeśli jednak nie szkoła nie dysponuje wystarczającym czasem na organizację zielonej szkoły, wówczas proponujemy tradycyjne wycieczki szkolne. Taka jednodniowa wycieczka szkolna do Warszawy to zawsze udany sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeśli uczniowie dysponują większą ilością czasu, wówczas proponujemy

tanie wycieczki szkolne

dwudniowe lub dłuższe. Jeśli szkoła zdecyduje się na taką właśnie wydłużoną wycieczkę szkolną, możemy zaproponować naprawdę szeroki wachlarz miejsc, do których można pojechać. Wycieczki szkolne kilkudniowe organizujemy nie tylko w Polsce, ale również w miejsca poza jej granicami. Tutaj najpopularniejszym celem wycieczek szkolnych jest Praga lub słowacka część górskich kurortów.

IPN będzie współpracował z amerykańskim Muzeum Holokaustu


boss IPN podpisze we wtorek umowę o współpracy archiwalnej z amerykańskim Muzeum Holokaustu. Liczymy, że dzięki niej uda się pozyskać wartościowe dokumenty dotyczące II wojny światowej - poinformował PAP w poniedziałek wyraziciel IPN Andrzej Arseniuk.

Wytypowano placówki leczące pedofili


utworzenie zakładów ambulatoryjnych i zamkniętych dla przestępców seksualnych, m.in. pedofilów, skierowanych za pomocą sąd na leczenie, zakładają projekty dwóch rozporządzeń przygotowanych za pomocą ministerium Zdrowia. Zostały one we wtorek przekazane do uzgodnień międzyresortowych.

Sejm: Niemożliwe okazało się możliwe


Niemożliwe okazało się możliwe - powiedział dziś w Sejmie uczuciowy się na wózku wysłannik PO Sławomir Piechota, zabierając po raz pierwszy głos na sali plenarnej z mównicy przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na stokach przedsięwzięcie i wypadki, aż 645 w tym roku


"Dziennik Polski": opodal że narciarze w grudniu długo nie mieli na czym jeździć, co zwiastowało krótszy sezon, ilość wypadków w żadnym wypadku nie zmalała. Od 1 grudnia do końca lutego Grupa Podhalańska GOPR odnotowała ich aż 645.

Irasiad ma następcę


- chwilowo mam dojrzałego psa ratowniczego. Pojechałem z młokosem, jaki tam dopiero otrzaskał się na polu walki – mówi właściciel Kalego. Trzyletni owczarek niemiecki to jeden z dziewięciu psów poszukiwawczo-ratowniczych, które z polską grupą strażaków dawny na Haiti.

Prezydencki podpis pod hazardową w tym tygodniu


Prezydent skłania się ku podpisaniu ustawy hazardowej, a z kolei skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział prezes prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak. Jak dodał, Lech Kaczyński podejmie decyzję w tej sprawie do końca tygodnia. W czwartek prezydent powołał też nowego sekretarza stanu i wiceszefa swojej kancelarii.

VIP-y polecą osobno, to wytrwałość katastrofy


Do Brukseli premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak polecą osobno. To ciągłość katastrofy smoleńskiej - powiedział w "Kropce nad i" orędownik rządu Paweł Graś.

Dziś połączenie MSZ i UKIE


Pierwszego stycznia Urząd Komitetu Integracji Europejskiej połączy się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Od tej pory realizacją zadań europejskich będzie zajmował się świeżo powstały komitet do Spraw Europejskich. Zwiększą się kompetencje szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego, który będzie także odpowiadał za sprawy członkostwa własny w Unii Europejskiej.

opryskliwy klisza w sieci popchnął do samobójstwa


szorstki film zamieszczony w internecie, na którym podlotek opisuje swój stosunek erotyczny z chłopakiem, stał się znany w całej Polsce. Kilkanaście dni później chłopak, którego przydomek pada w zwierzeniach szesnastolatki, popełnił samobójstwo.

Druzgocący sondaż dla prezydenta


W listopadzie pozytywnie o pracy prezydenta wypowiada się jedna czwarta ankietowanych (24 proc.), wprawdzie zdecydowana większość (62 proc.) wyraża krytycyzm - wynika z sondażu CBOS.

"To najgorszy rząd dla studentów od 20 lat"


sekretariat Donalda Tuska jest najgorszym od dwudziestu lat rządem dla studentów - uważają posłowie PiS. Rządowi zarzucili nieobecność troski o zatrudnienie absolwentów wyższych uczelni, blokowanie projektu przywracającego zniżki komunikacyjne dla uczniów i studentów tudzież zamysł wprowadzenia pełnej odpłatności za studia.

znalezionych: 25435, strona 1 z 1696
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>