Orlenu podchody pod Kłajpedę


Orlen nie zamierza już dopominać się od litewskiego rządu większościowych udziałów w terminalu naftowym w porcie w Kłajpedzie - donosi "Dziennik gazeta Prawna". Orlen ma zadowolić się mniejszościowym pakietem, ale chciałby posiadać "operacyjną kontrolę" nad terminalem.

Do końca roku czeka nas zespolenie


Środowa sesja na Wall Street przyniosła lekkie spadki głównych indeksów, ponieważ inwestorzy negatywnie zareagowali na słabsze dane z amerykańskiego rynku budowlanego. dodatkowo rozczarowujące prognozy spółek technologicznych zwiększyły obawy o wytrzymałość ożywienia w gospodarce.

40 wyskokowy dumping cenowy


Prezydent Chin Hu Jintao zapewnił w poniedziałek na otwarciu rozmów wysokiego szczebla ze Stanami Zjednoczonymi, że Chiny pragną kontynuować reformę systemu ustalania kursu juana, nie przedstawił jednak konkretnych terminów.

A jak skończy się dekoniunktura gospodarczy?


W tym kwartale nastroje wśród przedsiębiorstw MŚP są bez owijania w bawełnę lepsze w porównaniu do poprzednich kwartałów, w pobliżu czym nie idą w parze z oczekiwanymi przez targowisko decyzjami o zwiększaniu zakupów z wykorzystaniem firmy tego sektora - wynika z najnowszego badania firm sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przeprowadzonego za pomocą wrocławski Instytut Keralla.

BP Shuts Texas City Refinery Ultraformer Unit


BP Tuesday began to process of shutting down Ultraformer No. 4 at its Texas City, Texas Oil refinery, a report to Texas state environmental regulators said.

Prezesi chcą euro nawet kosztem spadku PKB


poziom z euro się nie spieszy i nie ukrywa tego. Padają daty - 2015, 2014 rok. Ta ostatnia tylko, jeśli "okoliczności będą sprzyjające". prawie że 85 proc. polskich przedsiębiorców chce natomiast, by Kraj nad Wisłą jak najszybciej wstąpiła do strefy euro. prawie 90 proc. chce tego nawet kosztem przejściowego spadku PKB – wynika z ankiety Polskiej Rady Biznesu.

Nowe zasady rozliczeń podatku VAT w zakresie świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym


Wchodzące z dniem 1 stycznia 2010 r. zmiany przepisów dotyczące miejsca świadczenia usług w sposób krańcowo różny przekształcają zasady opodatkowania podatkiem VAT usług na majątku ruchomym.

Bioton wyemituje do 665 mln warrantów m.in. dla Bithell i Medana Pharma


Bioton w ramach kapitału docelowego wyemituje do 665 mln imiennych warrantów subskrypcyjnych z wyłączeniem prawa poboru - poinformowała spółka w komunikacie.

Internet nie osłabia więzi społecznych


Wbrew powszechnej opinii, internet i inne nowe technologie nie osłabiają więzi społecznych - uznali naukowcy z uniwersytetu w Pensylwanii. Przeprowadzony za pośrednictwem nich sondaż wskazuje, że społeczna izolacja nie dotyka Amerykanów w stopniu większym niż przy użyciu 25 laty.

Polacy nie chcą stosować z tańszego prądu


Do tej pory nic bardziej błędnego tysiąc osób zdecydowało się zmienić dostawcę energii elektrycznej - ogłosił biuro Regulacji Energetyki. niechęć do tej formy oszczędzania bierze się głównie z tego, że cała procedura wydaje nam się długa i skomplikowana. Niesłusznie.

mocarny poniedziałek, szczególnie dla miedzi i złota


Pierwsza w tym tygodniu posiedzenie na globalnych rynkach finansowych miała niezmiernie udany przebieg. W poniedziałek z trudem do góry poszły dlatego że zarówno ceny akcji, jak i walor surowców i złota. wyraźnie za to straciły dwójka używane przy użyciu inwestorów do transakcji carry-tradingowych waluty: amerykański baks i japoński jen.

nowoczesny prędkościomierz prawdę ci powie


wprowadzenie inteligentnych sieci pozwoliłoby na oszczędności ok. 20 mld zł. Problemem we wprowadzaniu inteligentnych rozwiązań są natomiast niedostatki infrastruktury sieciowej i niska rozum odbiorców.

sesja na GPW rozpocznie się od spadków


Wtorkowa sesja w Warszawie powinna rozpocząć się od spadków. Słaba wczorajsza sesja na Wall Street, ani chybi potwierdzająca, że amerykański rynek akcji rozpoczął korektę 7-miesięcznych wzrostów, jak również spadki na azjatyckich parkietach to satysfakcjonujący powód, żeby dziś sprzedawać akcje. Zwłaszcza dużych spółek, w największym stopniu podatnych na impulsy płynące z rynków globalnych.

Giełdy w USA kończą sesję na dużych minusach


Wtorkowa sesja na Wall Street miała wypisz wymaluj przebieg, jak środowa; wzrosty w pierwszej części dnia, a później zapaść nastrojów i końcówka na sporych minusach. Spadki są efektem słabych danych z rynku nieruchomości tudzież obaw o kondycję amerykańskich banków.

oferta usług Parków Przemysłowych i Technologicznych


Mając na uwadze szeroki zakres celów strategicznych, do których dążą Parki Technologiczne i Przemysłowe, usługi za pośrednictwem nie oferowane również różnią się między sobą. Oczywiście można wskazać te najpopularniejsze i najczęściej wybierane, lecz nie każdorazowo są one najbardziej pożądanymi z punktu widzenia lokatorów parków i inwestorów.

znalezionych: 27504, strona 1 z 1834
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>