Fundusze hedgingowe - jak sobie radzą i co je czeka w 2010 r.


Jak wynika ze wstępnych szacunków firmy Greenwich Alternative Investments, benchmark światowego rynku funduszy hedgingowych Global Hedge Fund Index wzrósł o 1,7 proc. rozkład ten uwzględnia 18 strategii inwestycyjnych, których wyniki prezentowane są w odpowiednich subindeksach.

ósemka miesięcy hossy - już 100 proc. na funduszach


Mija tylko ósemka miesięcy od giełdowego dołka z 17 lutego, kiedy to wszystkie główne indeksy warszawskiej giełdy zanotowały tegoroczne minima (licząc wg wartości na schyłek sesji).

Jest przeciwdziałanie Łukaszenki


W ubiegłym tygodniu prezydent Lech Kaczyński wystosował list do Aleksandra Łukaszenki w związku z represjami na mieszkających tam naszych rodakach, broniących niezależnego Związku Polaków na Białorusi. dziś otrzymał odpowiedź.

Nowe plany dla budownictwa mieszkaniowego - zniknie "Rodzina na swoim?"


Rządowy program "Rodzina na swoim", polegający na finansowym wsparciu w zakupie własnego mieszkania, od początku roku wprowadza cokolwiek zamieszania na rynku. O programie mówi się ustawicznie w różnych środowiskach.

Jesteśmy specjalistami, jeśli chodzi o usługi obejmujące czyszczenie kostki brukowej. Od wielu lat przywracamy dawny wygląd nawet najbardziej zniszczonym nawierzchniom, wykonanym z kostki brukowej. Jeśli chcesz przeprowadzić mechaniczne

czyszczenie kostki brukowej

zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem naszej strony internetowej. W ofercie mamy również czyszczenie kostki brukowej bez użycia chemii szkodliwej dla środowiska. Nasza oferta obejmuje czyszczenie kostki brukowej wykonanej zarówno z kostki betonowej jak i kostki granitowej.

prezes rady ministrów chce powstrzymać Schetynę


Donald Tusk planuje zmianę statutu partii i tym samym powstrzymanie rosnących wpływów Grzegorza Schetyny. wcześniejszy wicepremier po ostatnich wyborach władz regionalnych PO faktycznie objął kontrolę nad partią.

W Ekwadorze skonfiskowano ponad 5 ton kokainy


Ekwadorska policja skonfiskowała w porcie Guayaquil, na południowym zachodzie kraju, 5,2 tony kokainy, która miała dotrzeć do Europy pospołu z transportem przetworów owocowych.

Sikorski: "Prezydent nie jest królową Anglii"


W "Kropce nad i" członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski wyjaśniał swoje wypowiedzi z niedzielnego wiecu, ale się nie tłumaczył. Przedstawił oraz wizję prezydentury "skandynawskiej" - Prezydent jest od reprezentowania kraju, od spraw bezpieczeństwa i wojskowych. Mniej urzędników, mniej ekspertów od wszystkiego, ale prezydentura ma być taka, która spowoduje, ze Lechistan boksuje powyżej swojej kategorii wagowej.

Trwają wybory prezydenckie


Od godziny 6 otwarte są lokale wyborcze, ich kres planowane jest na godzinę 20. Do tej pory nie odnotowano incydentów, które skłoniłyby Państwową Komisję Wyborczą do przedłużenia głosowania i ciszy wyborczej.

100 % dofinansowania na doradztwo proinnowacyjne


Przedsiębiorcy aktywny w Polsce z rzadka podejmują współpracę z instytucjami otoczenia biznesu oraz ze sferą nauki w celu wprowadzania do firmy innowacyjnych rozwiązań.

Własna pole rekreacyjna


z trudem dziś wykopać TFI, które nie miałoby w ofercie tzw. parasola. Panie w okienkach, w których sprzedawane są jednostki, nieledwie nieustannie zaproponują taki przed chwilą fundusze - pisze "Rzeczpospolita".

wygrana PO batalii o Warszawę


Po raz pozostały kadencję w fotelu prezydenta stołecznego miasta syreni gród będzie sprawować przedstawicielka Platformy Obywatelskiej - Hanna Gronkiewicz-Waltz. wbrew ubiegłorocznego referendum w sprawie odwołania kobieta prezydent ze stanowiska, dalej cieszy się ona dużym poparciem wśród Warszawiaków, co dało efekt w postaci wygranej II tury wyborów. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada ciężką pracę w Warszawie natomiast deklaruje, że będzie to jej ostatnia takt jak prezydent stolicy.

Niewielkie ożywienie w mieszkaniówce


Od stycznia do października ilość nowych mieszkań (w tym domów) oddanych do użytku była wyższa o 4,1 proc. niż w tym samym okresie 2008 roku - podał GUS. W ujęciu 12 miesięcy (od listopada 2008) ilość ta jest o 10,3 proc. wyższa.

Bankowcy ciągle obniżają oprocentowanie lokat


amplituda obniżek nie szokuje, na ogół nie przekracza dziesiątych części procenta, jeśli natomiast obniżki mamy kilka baty w ciągu roku, wówczas depozytariusze mają prawo labidzić na ubytek dochodów.

Nieudana reszta tygodnia


Kolejna badanie wzrostu na GPW zakończyła się niepowodzeniem, a w końcówce notowań podaż osiągnęła wyraźną przewagę, po tym jak sprzedający przejęli kontrolę nad Wall Street.

kredyt raz za razem łatwiej będący do dyspozycji


O poniekąd 3,5 pkt wzrósł od czerwca do listopada katalog Dostępności Kredytowej - wyliczany z wykorzystaniem Open Finance nieznany wskaźnik obrazujący talent udzielania kredytów hipotecznych.

znalezionych: 2583, strona 1 z 173
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>