Śląskie przygotowuje regionalną strategię ochrony przyrody


Pierwsza w Polsce obejmująca swoim zasięgiem bliźniaczy strefa metoda ochrony przyrody powstaje w woj. śląskim. Dokument, określający m.in. organizację i działanie systemu ochrony przyrody w całym regionie za pomocą najbliższe dwadzieścia lat, ma być dojrzały w przyszłym roku. rozmowa nad jego projektem ma zacząć się w maju.

ministerium Rozwoju Regionalnego odbiera 80 mln zł unijnych dotacji kilku samorządom, fundacji i firmie, które nie potrafiły na czas zrealizować inwestycji - informuje "Gazeta Wyborcza". To pierwszy taki przypadek w obecnej edycji unijnych funduszy dla Polski. zwierzchnictwo Petrolinvest poinformował, że w dniu 24 listopada 2009 roku korporacja zawarła z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem ramową umowę o współpracy, określającą zasady współpracy w zakresie działalności poszukiwawczo-wydobywczej Grupy. układ dotyczy także pozyskiwania nowych projektów i określającą dryg przyszłego objęcia udziałów w aktywach Petrolinvest lub akcji Petrolinvest przez PGNiG. chmurny oficjał ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przedtem sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.Główne indeksy na nowojorskiej giełdzie zanotowały w środę spadki w reakcji na pobłażanie rynku nieruchomości w USA i obniżkę ratingu odpowiedzialność dla Portugalii. Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych w czwartkowej rozmowie z radiem TokSport odniósł się do najbliższych działań organu, którym kieruje. W czwartek ma zapaść werdykt w sprawie Widzewa Łódź, jednak do końca stycznia zostanie wydane decyzja odnośnie czynów korupcyjnych Lecha Poznań. 2 czerwca 2010 r. dyrektor Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję o nałożeniu kary pieniężnej w wysokości 2 milionów złotych na Telekomunikację Polską SA z powodu niewywiązania ...

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Rumunia i Bułgaria chcą razem postawić para elektrownie wodne.

\\\"\\\" \\\"Złota żaba\\\" 17. łódzkiego Festiwalu \\\"Plus Camerimage\\\" trafiła do operatora filmu \\\"Liban\\\" Giora Bejacha. Najlepszym filmem polskim okazała się \\\"Wojna Polsko-Ruska\\\" w reżyserii Xawerego Żuławskiego ze zdjęciami Mariana Prokopa. biznes deweloperska Plaza Centers prawdopodobnie zacząć realizować projekty budowy centrów handlowych na Ukrainie - wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego Plaza Centers Ukraina Roscisława Lewizona.

W tym roku na stacjach benzynowych kierowców czekają wyższe rachunki. Po podwyżce opłat za litr oleju napędowego zapłacimy 4 zł, a cena benzyny prawdopodobnie dorosnąć do 4,6 zł za litr - uważają analitycy. Inflacja HICP w Polsce wyniosła w lutym 2010 roku w ujęciu rocznym 3,4 proc. wobec 3,9 proc. w styczniu - podał we plecak Eurostat. 09.06. Bruksela (PAP/AP) - Były współpracownik koncernu BP Kenneth Abbot powiedział we wtorek, że UE przypadkiem obawiać się katastrofy podobnej do wycieku ropy w Zat. Meksykańskiej.Budżet państwa będzie musiał podać elektrowniom ok. 903 mln zł akcyzy zapłaconej przez nie od 2006 r. do marca 2009 r. od prądu stanowiącego straty przesyłowe - ocenia ministerium finansów w uzasadnieniu do nowej wersji projektu ustawy regulującej zwrot tego podatku. stary Bułgarskiego Banku Narodowego kacap Iskrow podał się w czwartek do dymisji. wniosek został mieszany w parlamencie, o czym poinformowała na początku czwartkowego posiedzenia plenarnego przewodnicząca Zgromadzenia Narodowego Cecka Caczewa. Rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku powodzi, powinni jak najszybciej oznajmić o tym Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotyczy to zniszczenia upraw jak i niewywiązania się z realizacji inwestycji współfinansowanych z unijnych pieniędzy.

Analitycy: ceny paliw w dół, ale nie w kurortach turystycznych


u dołu prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu Scena Muzzo .

Sejm: nowelizacja prawa celnego bez poprawek


Jak w nietrudny wybieg nałożyć koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem co więcej te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak co niemiara wolno przeistoczyć za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

W UE wzrasta kwota spraw sądowych dotyczących pomocy publicznej


Caterpillar Inc. - największy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których wprzódy zwolnił. W czasie recesji w całym świecie interes zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) pierw urosły o 2 proc. aby w dalszym ciągu opaść o 0,92 proc.

Pekao ma prawo dzierżawić do 500 mln euro od UniCredit Luxembourg


- Bank Pekao podpisał z UniCredit Luxembourg umowę, na mocy której uzyskał przepis do pozyskania od tej firmy pożyczki w wysokości do 500 mln euro na bieżącą działalność operacyjną banku - poinformował Pekao w komunikacie.

Wyłudzał olej napędowy do chwili aż go namierzyli


Z notatnika aspiranta Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przekręt – wyłudzenie paliwa na kwotę coś koło tego 25 tysięcy złotych. Jak się okazało w czasie postępowania, nielegalny był ...

CEZ może anulować się z budowy elektrowni z Bułgarii


Jak poinformował „Puls Biznesu”, CEZ wstrzyma widać plany budowy elektrowni gazowej w Bułgarii.

Atkins będzie dozorować budowę terminalu LNG w Świnoujściu


zespół Raz Dwa Trzy pracuje nad współczesną wersją \"Nie pytaj o Polskę\" Republiki. Jeden z w największym stopniu znanych przebojów polskiej muzyki lat 80. zostanie ziszczony na przestrzeni koncertu we Wrocławiu (23 kwietnia) w zupełnie nowej aranżacji.

"DGP" Orlen szuka gazu z łupków


W drugiej połowie roku PGNiG rozpocznie jak jeden mąż z firmą FX Energy wiercenia w celu poszukiwania tak zwanego gazu niekonwencjonalnego - pisze "Dziennik pismo Prawna". Pierwsi wiercenia w poszukiwaniu gazu niekonwencjonalnego czyli gazu z łupków (tzw. shale gas) a zawartego w porach skalnych (tzw. tight gas) rozpoczną u nas Amerykanie. Na wiosnę amerykańskie firmy Laner Resources zaś BNK Petroleum wykonają pierwsze próbne odwierty. Wyniki badań mają być znane pod koniec roku - pisze "Dziennik czasopismo Prawna".

porozumienie offsetowa z francuską spółką Thales Communications S.A.


27 października br. zawarta została umowa offsetowa z francuską spółką Thales Communications S.A. W imieniu Skarbu Państwa RP umowę podpisał podsekretarz stanu w MG Dariusz Bogdan.

Police szykują ratunkową pożyczkę


Kluczowe działy Zakładów Chemicznych Police (produkcja nawozów i kwasu fosforowego) będą zabezpieczały ratunkową pożyczkę 150 mln zł od państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu.

energia z dachów magazynów


ProLogis od lat wprowadza komponenty służące do pozyskiwania źródeł z energii odnawialnej do projektów budynków dystrybucyjnych, opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju. zupa dachowe systemy paneli słonecznych ...

ochota Info planuje prywatną emisję 1,5 mln akcji dla Devoteam


Włoska gospodarka wyszła z recesji i w latach 2010-11 będzie rozwijała się cokolwiek bardziej dynamicznie, niż przewidywano dotychczas - poinformowała w swym raporcie liga pracodawców włoskich Confindustria

czarna lista linii lotniczych - uaktualnienie


Aktualizacja po raz 12. 27 listopada br. komitet Europejska opublikowała dwunastą aktualizację wspólnotowej listy linii lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów w Unii Europejskiej. spis poszerzyła się o ...

Wspieranie inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej – konsultacje społeczne


ministerium Gospodarki zaprasza do konsultacji projektu Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej. Uwagi można zgłaszać do 3 lipca br.

Podkarpackie. Otworzono oferty na budowę obwodnicy Jarosławia


Pięciu wykonawców chce wybudować obwodnicę Jarosławia (Podkarpackie), która będzie częścią drogi krajowej nr 4. Ich oferty wahają się od ponad 370 mln zł do niezupełnie 414 mln zł - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad Joanna Rarus.