"Reklamy na Ścianie Płaczu" purimowym żartem


Na Ścianie Płaczu w Jerozolimie będą wyświetlane reklamy. Taka dana wywołała gorączka wśród izraelskiej opinii publicznej. tymczasem doniesienia dziennika Haartez okazały się żartem z okazji święta Purim.

Ibiza Ice Cafe S.A. - operator lodziarnio-kawiarni segmentu premium - sprzedała inwestorom nowe akcje za 1,2 mln zł. Środki przeznaczy na rozbudowa sieci lokali własnych i rozruch programu franczyzowego. W marcu korporacja zadebiutuje na rynku NewConnect. Funkcję oferującego podczas emisji akcji Ibiza Ice Cafe S.A. pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A. Zdecydowane "tak" - oto jeszcze zakulisowy efekt referendum przeprowadzonego w fabryce Fiata pod Neapolem. Załoga popiera podpisane przez cztery układy zawodowe porozumienie z koncernem o przeniesieniu z Polski do italianiec produkcji modelu panda. Czwartek był dniem, w którym oczy inwestorów zwrócone uprzedni na Europejski Bank Centralny. Odbywające się posiedzenie malutko choć wniosło do handlu. Opublikowane dane mają natomiast składany charakter.wyrób przemysłowa w strefie euro w sierpniu 2009 roku wzrosła o 0,9 proc. miesiąc do miesiąca, po wzrośnie o 0,2 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie - poinformował w środę w komunikacie Eurostat, europejskie biuro statystyczne. Bioton chce do końca 2009 roku okroić swoje zadłużenie do blisko 110 mln zł - poinformowała spółka w komentarzu do wyników kwartalnych. telefonistka multipleksów, spółka Multikino, przeprowadziła pod wystarczy grudnia emisję obligacji na łączną kwotę 125 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym. Środki z emisji mają zostać przeznaczone na restrukturyzację zadłużenia.

Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych "TOR" uważa, że żadna z autostrad nie będzie w całości gotowa poprzednio Euro 2012.

"Tylko Colgate Total 12 zwalcza 12 problemów jamy ustnej" - reklamował swoją pastę do zębów koncern Colgate Palmolive. Sąd apelacyjny właśnie uznał, że ta reklama sztucznie mnoży problemy i mogła wprowadzać klientów w błąd zaś interweniować za pośrednictwem to na ich decyzje zakupowe - pisze "Rzeczpospolita". trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w czwartek, że płacone za granicą składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne mogą być odliczone przez podatników rozliczających się w Polsce. Podkreślił jednocześnie, że polskie sądy nie powinny ociągać się ze stosowaniem tej zasady, wszelako pozwolił na to krajowy trybunał Konstytucyjny. Wydając wyrok, sędziowie w Luksemburgu kierowali się zasadą nadrzędności prawa UE nad prawem krajowym.

Ostatnie sesje starego roku nie przyniosły rozstrzygnięć na zachodnioeuropejskich parkietach. Zarówno zmienność indeksów jak również aktywność inwestorów pozostawała niewielka. Widać było, że inwestorzy wstrzymują się przed zajmowaniem pozycji do czasu rozstrzygnięć kto może przynieść pierwszy tydzień nowego roku. Notoria Serwis chce zadebiutować na rynku NewConnect 27 stycznia - podała spółka w komunikacie. PZU wypłacił 12,75 mld zł zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2009 rok - poinformował PAP w czwartek ambasador PZU Michał Witkowski.Od 25 lutego cena złota zaczęła wzrastać, dziś ten dający się uniknąć kruszec jest o 25 dolarów droższy niż cztery dni temu. dziejowy rekord ceny złota wynosi 1226,20 USD i został pobity na początku grudnia ubiegłego roku. Utrzymujące się słabe nastroje inwestorów na rynkach finansowych spowodują, że złoty pozostanie w czwartek na słabszych poziomach. Zdaniem analityków, lekkim wsparciem mogą być dane o produkcji przemysłowej, ale i tak rodzima środek płatniczy będzie notowana powyżej poziomu 4,10 za euro. Lewicowy prezydent Boliwii Evo Morales poinformował w sobotę o nacjonalizacji czterech spółek energetycznych, także tych należących częściowo do kapitału zagranicznego, w ramach starań o zwiększenie wpływu państwa na gospodarkę.

Przestarzałe urządzenia zajmą najlepsze lokalizacje


"Puls Biznesu" alarmuje, że 80 procent wniosków o przyłączenie do sieci dotyczy przestarzałych elektrowni wiatrowych małej mocy, sprowadzanych z fryc i Danii. Gazeta zauważa, że przestarzałe urządzenia zajmą najlepsze lokalizacje dla siłowni wiatrowych.

wzrost cen zbóż i mleka, stabilne ceny mięs - MRiRW


Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 29.03-4.04 zmniejszenie dostaw zbóż do skupu w okresie przedświątecznym było przyczyną niewielkiego wzrostu cen zbóż na rynku krajowym. Ceny mięs były na stabilnych poziomach, podrożało zaś odtłuszczone mleko w proszku.

Ropa po 74 USD za baryłkę w USA


Ropa naftowa jest wyceniana na rynkach paliw w USA po 74 USD za baryłkę. Inwestorzy spodziewają się, że amerykańska gospodarka zaczęła odżywać - podają maklerzy.

Ukraińscy piłkarze nie wpuszczeni do Harrodsa


Piłkarze ukraińskiego Szachtara Donieck nie zostali wpuszczeni do sklepu Harrodsa w Londynie przez obsługę, która - jak twierdzą - uznała ich za "zbyt dużą i podejrzaną" grupę. obiekt handlowy powołuje się na względy BHP i twierdzi, że nie chciał ukłuć klientów.

240 tysięcy ludzi tego nie przetrwa!


Firma doradcza A.T. Kearney na podstawie swoich badań twierdzi, że niemiecki branża motoryzacyjny przetrwa kryzys. Do 2013 r. zwolni natomiast nawet do 240 tysięcy ludzi...

Indyjski koncern rozważa wejście kapitałowe w własny przemysł zbrojeniowy


biznes myśli o zakupie udziałów w obarczonej wielomilionowymi długami i zagrożonej bankructwem fabryce czołgów „Bumar Łabędy". analogiczny pomysł rozważa język niemiecki fabrykant czołgów Leopard, pozostających na wyposażeniu polskich sił lądowych. Informacje na ten materia pojawiły się podczas targów zbrojeniowych „DefExpo 2010" w New Delhi.

Nasze drogie długi


13 zł za telefon, 20 zł za list, 110 zł za zwalić się komuś na chatę - tyle banki liczą sobie za ponaglanie nas w spłacaniu kredytów. W tym roku zbiorą rekordowe żniwo, bo długi rosną na potęgę - pisze "Gazeta Wyborcza".

ZA Puławy mogły mieć od 48 mln zł straty do 20 mln zł zysku w II kw. r. obr. 2009/2010 – analitycy


Zakłady Azotowe Puławy mogły w II kw. roku obrotowego 2009/2010 (w okresie 1 października - 31 grudnia 2009 r.) zanotować od 48 mln zł straty netto do 20 mln zł zysku netto w sąsiedztwie konsensusie na poziomie 12 mln zł straty wobec 10 mln zł straty w analogicznym okresie roku 2008/2009 roku, prognozują analitycy.

Złoty pod wpływem doniesień ze szczytu UE


W oczekiwaniu na wyniki szczytu Unii Europejskiej, w czasie którego przypadkiem zapaść orzeczenie o pomocy dla zadłużonej Grecji, co wyeliminowałoby część ryzyka inwestycyjnego, złocisty umacnia się w relacji do głównych walut.

Silniejszy złoty może zaszkodzić eksporterom


Prognozowany wzrost kursu złotego może zaszkodzić polskim eksporterom - pisze "Puls Biznesu".

Europejczycy są bardziej chętni do wyjazdu na wakacje


Ożywienie gospodarcze w Unii Europejskiej powoduje, że Europejczycy są bardziej chętni do wyjazdu na wakacje. Z sondażu Eurobarometru wynika, że w tym roku zdecyduje się na to kwartet piąte mieszkańców Wspólnoty. W ubiegłym roku problemy finansowe uniemożliwiły wyjazd na odpoczynek niby jednej trzeciej Europejczyków.

spotkanie ws. Nord Stream na początku marca


Na początku marca w Berlinie zarządzający polskimi portami spotkają się z przedstawicielami kombinat Nord Stream budującego Gazociąg Północny - zapowiada "Nasz Dziennik".

bieg złotego do końca dnia może obronić się w przedziale 4,08-4,12 za euro


Do końca dnia złocisty utrzyma się w wąskim przedziale wahań 4,08-4,12 za euro, pod koniec sesji istotne być może być kawa na ławę giełd w USA - uważają analitycy. Ich zdaniem, w najbliższych dniach kierunek złotemu nadadzą dane publikowane w Polsce w tym tygodniu.

USA: Sowita udział wyników kwartalnych


Podczas wczorajszej sesji amerykańscy inwestorzy otrzymali sowitą porcję wyników kwartalnych tamtejszych spółek. Konkluzje z nich płynące namaszczony się brzemienne w skutkach dla strony popytowej, która wskutek nim zdołała się wywyższyć po morderczej końcówce środowej sesji.

Ile Axel Springer stracił w Polsce?


niemiecki koncern wydawniczy Axel Springer, wydawca w Polsce m.in. Forbesa, Newsweeka Kraj nad Wisłą i Faktu przypuszczalnie zamknąć kolejny rok na minusie. klęska polskiej części koncernu przypadkiem naruszyć wielkość zeszłorocznej, która wyniosła 48 mln zł - pisze "Rzeczpospolita".