poprzeczka na poziomie 2500 punktów sprawia bykom tarapaty


Warszawscy inwestorzy już od czterech kolejnych sesji mają opały z utrzymaniem indeksu największych spółek do góry poziomu 2500 punktów. dzień dzisiejszy pomogły dobre nastroje amerykańskich konsumentów. Pozostałe wskaźniki plus dostały lekkiej zadyszki. potyczka jest zacięta, ale niskie obroty wskazują, że toczy się bardziej o honor i przysłowiową pietruszkę niż o prawdziwe pieniądze. Na poważniejsze rozstrzygnięcia przyjdzie bezpiecznie okres już po Świętach. Drogę i tak wskaże Wall Street.

Czy Europa wychodzi z recesji, czy nie? Ci, którzy obawiają się, że właściwą odpowiedzią jest "nie", mają ogrom nowych powodów do niepokoju. Najważniejsze z nich to pesymistyczna ocena europejskiej gospodarki, jakiej 23 lutego dokonał szef brytyjskiego banku centralnego, i niespodziany spadek indeksu nastrojów biznesowych w Niemczech. stary PSL Waldemar Pawlak ma nadzieję, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski "odpuści" w sprawie wyboru nowego szefa NBP podczas rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu. Pawlak zapowiedział, że jeszcze we wtorek będzie rozmawiał na ten zagadnienie z Komorowskim. W większości sklepów niepotrzebnie starać się tradycyjnych stuwatowych żarówek. jakkolwiek interdykt ich sprzedaży wejdzie na terenie Unii Europejskiej dopiero od września, to wykupiliśmy je wcześniej, aby zrobić zapasy - pisze w czwartek "Metro". w tej chwili to artykuł deficytowy, kilkaset sztuk, które przychodzą z każdym nowym zamówieniem, znika na pniu - mówi gazecie zatrudniony jednego z dużych sklepów. Energooszczędne świetlówki są za drogie - dodaje jedna z klientek.ZCh Police podpisały z PGNiG umowę na dostawę gazu do końca 2010 roku o szacunkowej wartości ponad 318 mln zł . Zawarcie tej umowy jest spełnieniem najważniejszego warunku zawartego parę dni temu porozumienia w sprawie spłaty wierzytelności chemicznej spółki wobec gazowego koncernu - podały spółki w czwartkowych komunikatach. katalog poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany za pomocą Uniwersytet Michigan spadł w sierpniu do 65,7 pkt z 66 pkt na koniec lipca - podano w piątek. Analitycy DM IDM, w raporcie z 31 marca, obniżyli rekomendację dla akcji Trakcji Polskiej do "sprzedaj" z "trzymaj", koszt docelowa została utrzymana na poziomie 4,24 zł.

KGHM w tym roku podejmie decyzję w sprawie nabycia kilkudziesięciu odsetek w jednym z analizowanych projektów - powiedział dziennikarzom zwierzchnik spółki Herbert Wirth.

Stany Zjednoczone Zjednoczone rozpoczynają budowę nowych reaktorów atomowych. Pierwszych od 30 lat. Prezydent USA Barack Obama ogłosił, że ich wykonawca otrzyma od jego administracji duże wsparcie. State-owned Korea Development pula said it plans to bid for 47 percent of 7th-ranked Thai lender Siam City bank in a deal that could top $900 million, but it will face competition from HSBC and a local Thai bank.

nad 5,8 tys. mandatów na kwotę przekraczającą 1,25 mln zł wystawili inspektorzy skarbowi w ciągu trwającej w wolne zimowe akcji kontroli ewidencjonowania obrotów w kasach fiskalnych - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. Mimo zmniejszenia w ubiegłym roku wydobycia węgla o ok. 6 mln ton, tylko nieco zmalała ilość wydzielającego się w kopalniach metanu. Z pokładów metanowych pochodzą kwartet na pięć ton wydobytego węgla. Na każdą z nich przypada zwykle o połowę metanu więcej niż zanim 10 laty - wynika z danych nadzoru górniczego. W wywiadzie dla poniedziałkowego wydania dziennika "Sueddeutsche Zeitung" prezes centralnego Niemieckiego Banku Federalnego (Bundesbank) Axel Weber wyraził opinię, że chwila zwrotna obecnego kryzysu sektora finansowego to przez cały czas kazus przyszłości.Złoty w piątek osłabił się o 3 gr w stosunku do euro i o 4 gr przy dolara, reagując na pogorszenia nastrojów na rynkach finansowych i deprecjacja kursu EUR/USD. O godzinie 18:22 bieg EUR/PLN testował poziom 3,8852 zł, a USD/PLN 3,8795 zł. Niewiele zmieniły się w porównaniu do zeszłego tygodnia ceny paliw na stacjach w Polsce. Ostatnie dni lata miną najpewniej pod znakiem benzyny i autogazu kosztujących dalej niezmiernie podobnie, tylko olej napędowy może o nieco groszy podrożeć. Liczący 12 tys. pracowników personel pokładowy British Airways "znaczną większością" głosów opowiedział się za strajkiem - donosi BBC, powołując się na związek profesjonalny Unite, kto zorganizował wotum pośród załogi.

MSP: wola inwestorów trzema uzdrowiskami


Sześć firm zainteresowanych jest kupnem akcji lub udziałów Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" w Ustroniu, kwartet - uzdrowiska "Solanki" w Inowrocławiu, a dwie - "Połczyn" w Połczynie Zdroju - podał we wtorek resort skarbu.

Możliwa konsolidacja w notowaniach EUR/PLN


złocisty rozpoczął pierwszą w tym tygodniu sesję na rynku krajowym od lekkiego umocnienia - notowania EUR/PLN zniżkowały o brzasku w kierunku poziomu 3,8250. wszelako przebicie wsparcia na poziomie 3,8600 zł za euro daje polskiej walucie dyspozycja do dalszej aprecjacji, w tym momencie możliwa jest natomiast połączenie w przedziale 3,8200 - 3,8400. jarmark EUR/PLN po ostatniej zniżce tej pary walutowej jest wyprzedany, w związku z czym inwestorzy mogą przeciągać się w tym momencie z zajmowaniem kolejnych krótkich pozycji w euro.

Problemy z kontynuacją odbicia


Pierwsza marcowa sesja przyniosła umiarkowanej wielkości zwyżki głównych indeksów w Warszawie, które zanotowały wzrosty śladem parkietów azjatyckich i zachodnioeuropejskich.

Gruz po bitwie o kupiectwo nieoceniony 100 tysięcy


W przyszłym tygodniu stołeczny ratusz podpisze umowę na rozbiórkę hali Kupieckich Domów Towarowych na warszawskim placu Defilad - tej, o której bycie toczyły się klika miesięcy temu bitwy pośrodku kupcami tam handlującymi, a ochroniarzami i policją. interes Kruszer, która ją rozbierze, zapłaci miastu 103 tys. zł.

Japonia, Chiny, Korea Płd. planują apogeum nieszkodliwy


Ministrowie ds. środowiska naturalnego reprezentujący Chiny, Japonię i Koreę Południową spotkają się w maju na specjalnym szczycie poświęconym kwestiom klimatycznym i "zielonej gospodarce" - poinformował stary japońskiego resortu ds. środowiska Sakihito Osawa.

PKM dudarz miała 308 mln zł straty netto


krajowy Koncern Mięsny Duda proch w 2009 roku 308 mln zł straty netto z powodu konieczności utworzenia dodatkowych zapisów. towarzystwo realizuje audycja restrukturyzacji, jaki ma dostarczyć do 2014 roku 80 mln zł oszczędności - poinformowała korporacja w raporcie rocznym.

stolica Polski weto Wall Street


Piątkowe rekordy warszawska targowisko ustanawiała na przekór kiepskim notowaniom na Wall Street. dzień dzisiejszy płaciła za to "karę", niemniej jej wymiar nie był zbyt wysoki. Nie pomagało nam bardzo optymistyczne zainicjowanie sesji za oceanem. Okazało się, że nasi inwestorzy na nowo wykazali się niezłym wyczuciem, bo nastroje ich amerykańskich kolegów szybko się pogorszyły.

Police stopniowo wychodzą na prostą


Środowe przedpołudnie na warszawskim parkiecie upływa pod znakiem zwyżki głównych indeksów. indeks WIG20 sforsował opór na poziomie 2400pkt. i o godzinie 11.15 zyskuje 0,6%. Kolejną sesję porządnie wypadają spółki małe i średnie. Indeksy sWIG80 oraz mWIG40 zyskują stosownie 0,4% tudzież 1,1%.

prawo mogą uśmiercić Krakowian


Mieszkańcy Krakowa i turyści nie mogą już liczyć na asystent ratowników na motocyklach i rowerach, gdyż prawo zabraniają współpracy dyspozytorów pogotowia z wolontariuszami - informuje "Dziennik Polski".

Lepsze wyniki finansowe pomogły na treściwie


Wczorajsze lepsze od oczekiwań wyniki Citigroup, poranna magazyn rezultatów Daimlera, a także pozytywne niespodzianka ze strony Goldman Sachs poprawiły nastroje na giełdach. Tym samym powrócił apetyt na ryzyko, co zaowocowało odrabianiem początek z wykorzystaniem główną nieco walutową.

Najlepsze i najgorsze zawody na rok 2010


Czym się zajmuje aktuariusz? Obliczaniem prawdopodobieństwa chorób i utraty majątku oraz ich wpływów finansowych. Nie brzmi to atrakcyjnie, ale jest przyzwoicie płatne, poziom stresu jest niewielki, fizycznie jest też malutko wymagające, bo stuka się tylko w maszyna matematyczna lub kalkulator, a perspektywy na praca w obecnych niepewnych czasach są duże.

Szwajcaria: jeden z najcenniejszych znaczków pocztowych na aukcji


W sobotę w domu aukcyjnym w Genewie zlicytowany zostanie jeden z w największym stopniu poszukiwanych znaczków pocztowych: szwedzki błędnodruk z połowy XIX w.

Trzymaj dla Kogeneracji


DM Banku BPS, w raporcie z 16 listopada, wydał rekomendację "trzymaj" dla Kogeneracji, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 88,54 zł.

Na emeryturę to nas nie wichrzyć się


ponad połowa Polaków nie oszczędza, ani nie planuje oszczędzać na przyszłą emeryturę - wynika z badania przeprowadzonego na zarządzenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Młodzi z reguły uważają, że jeszcze mają czas, zaś starsi - że ich nie stać.

Wenezuela dobiła targu z nafciarzami


Wenezuela porozumiała się w sprawie taryf i zaległych płatności ze wszystkimi firmami paliwowymi za wyjątkiem Helmerich and Payne, której wieże wiertnicze zostały znacjonalizowane, poinformowała wczoraj państwowa interes naftowa PDVSA.