Zakopali samochód, a nadal chcieli go sprzedać


Policjanci z Tarnowa zatrzymali trzech braci, którzy ukradli samochód, a później zakopali go na swojej działce. Rabusie wpadli, gdy na wiosnę postanowili wydobyć fura i zadenuncjować je na części.

zbulwersowanie izraelskiego MSZ wywołało nadanie przy użyciu turecką telewizję publiczną serialu "Ayrilik", gdzie przedstawia się izraelskich żołnierzy jako ludzi zabijających z zimną krwią palestyńskie kobiety i dzieci w Strefie Gazy. - Tusk, nieopodal wysokich notowań, jest złym premierem. Ten poziom nie działa jako kompleks - ocenia dodatkowy rok rządów PO prof. Jadwiga Staniszkis. Jej przewidywanie na rok nadchodzący? - Tusk prezydentem, a Schetyna premierem - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą". - dzień wczorajszy odnaleziono tygrysa bengalskiego i dwa dromadery (wielbłądy jednogarbne), które skradziono w piątek w kanadyjskiej prowincji Quebec - poinformował rzecznik lokalnej policji Ronald McInnis.Zespół geografów z Uniwersytetu Manchester odkrył lodowce w Albanii, w jednym z najbardziej nieprzyjaznych dla ludzi miejsc w Europie. cztery lodowce odkryła trójka badaczy: dr Philip Hughes, dr Jeff Blackford i doktorantka Rose Wilkinson. Osławiony dowód o firmie Amway nie będzie zademonstrowany na Warszawskim Festiwalu Filmowym. - na nieszczęście musimy skreślić projekcje "Witajcie w życiu" Henryka Dederki, przerażającego filmu o praniu mózgów w korporacji zajmującej się sprzedażą bezpośrednią - napisał boss WFF Stefan Laudyn. TVP, która ma prawa do filmu, odmówiła emisji. dyscyplina naukowa wzdłuż swych nadzwyczajnych osiągnięć przez cały czas nie potrafi gdybać trzęsień ziemi. Najnowsze badania naukowe wskazują na to, że być może powinniśmy się nauczać tego od płazów. Dokładnie, ropuch zwyczajnych (Bufo bufo), które ewidentnie przewidziały rok temu tragiczne trzęsienie ziemi we włoskiej L'Aquili...

W pierwszy dzień tygodnia do szkoły podstawowej nr 18 w Legnicy na zajęcia przyszła pijana nauczycielka języka polskiego. dyrekcja wezwała policję, która zabrała kobietę do izby wytrzeźwień.

Kupiony w Indianapolis zwycięski los na loterię, na który padła w sierpniu ubiegłego roku wygrana w wysokości 2,5 miliona dolarów, nie został zrealizowany. Stołeczni policjanci znaleźli na ulicach miasta czwórka paczki, w których mogły odnajdować się ładunki wybuchowe. Okazało się jednak, że ówczesny to atrapy. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę baza TVN24.

W sobotę otwarta dla publiczności została wystawa Expo w Szanghaju. Ruszył i lokalny pawilon. A w nim zwiedzający mogą zobaczyć pośrodku innymi animowaną "Historię Polski". Portal tvn24.pl prezentuje kawałek filmu wyreżyserowanego z wykorzystaniem nominowanego do Oscara Tomka Bagińskiego. Gdy 13-letnia Iris Chadwick wypożyczała z londyńskiej biblioteki książkę z partyturą musicalu, nie przypuszczała, że odda ją wówczas po... 70 latach. Bywalcy pewnego pubu w Yorku wychwalają nowe danie, które pojawiło się na karcie ciepłych posiłków serwowanych w lokalu: zapiekankę z wiewiórki.Badania DNA potwierdziły, że zwłoki ekshumowane z cmentarza w Płocku należą do Krzysztofa Olewnika. - możność na pomyłkę jest mniejsza niż jeden do stu osiemdziesięciu bilionów. Potraktujmy te badania jako ostateczne - poinformował minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Minister sprawiedliwości podjął też decyzję o wznowieniu śledztwa w sprawie stosunki śmierci Wojciecha Franiewskiego, szefa bandy, która porwała Olewnika. sześć osób zostało rannych po tym, jak osobowe renault uderzyło w przystanek autobusowy. Do wypadku doszło we wtorek wcześnie rano w miejscowości Sucumin kołowrót Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie) na drodze krajowej nr 22. Aktualna wypadek powodziowa w stolicy:

W notesach są słowa  jasnowidzów"


- Jestem bezgrzeszny – zapewniał w wywiadzie dla TVN24 Jacek Krupiński, b. ziom porwanego Krzysztofa Olewnika. Twierdził, że zapiski w jego notesie, które mają mianować dowody na baza z przestępcami, pochodzą w rzeczywistości od wróżek, jasnowidzów i bioenergoterapeutów.

widz przeczy Chlebowskiemu


- Oświadczam nim komisją, że pan Zbigniew Chlebowski niepomiernie interesował się Totalizatorem Sportowym - zeznał przedtem komisją hazardową Marek Przybyłowicz, ówczesny doradca Totalizatora i wcześniejszy prezes wyścigów na Służewcu. Chlebowski w swoich zeznaniach zapewniał, że "nie sięgał" w tamte "obszary". Co coraz mówił w piątek Przybyłowicz? Na przykład, że nie ma afery hazardowej, a "15-letnia hazardowa patologia".

kopulacja z nudów, dla prezentów i przeciw bólom głowy


okres zapomnieć o uczuciach i romantycznych wzlotach - wyniki najnowszych badań, przedstawionych w książce Cindy Meston i Davida Bussa, wyraźnie wskazują, że kobiety uprawiają miłość z mniej wyszukanych powodów.

"iSilvio" alias całość o Silvio Berlusconim w telefonie


"iSilvio"- to imię nowej aplikacji do aparatów iPhone i iPod, wprowadzonej do sprzedaży. Dzięki niej można otrzymać wszelkie informacje na temat premiera italianiec Silvio Berlusconiego oraz zbiór jego 400 złotych myśli.

"Wstydzę się za Platformę, nadużywamy władzy"


Wstydzę się za Platformę Obywatelską. Jest w niej poczucie, że mamy wielką władzę. I jej nadużywamy, niebezpiecznie zbliżając się do granicy demokracji - mówi w wywiadzie dla "Polski" posłaniec PO Antoni Mężydło. Suchej nitki nie zostawia też na kierowanej za pośrednictwem partyjnego kolegę - Mirosława Sekułę - komisji hazardowej. - Nie trzyma się standardów, to kompromituje PO i jest oznaką bzdury - stwierdza Mężydło.

chucherkowaty na autyzm rysuje miasta z pamięci


chucherkowaty na autyzm Stephen Wiltshire zadziwia swoimi niezwykłymi umiejętnościami. Ma fotograficzną pamięć, z racji której rysuje z pamięci ogromne panoramy w zamian – Nowego Jorku, Londynu, Rzymu, Tokio czy Hong Kongu - w których zachowane są najmniejsze detale (np. wolumen okien w budynkach, które zobaczył).

dlaczego czerwone wino nie nadaje się do ryb?


Od lat wiadomo, że czerwone pik lepiej pasuje do mięsa niż do ryby i owoców morza. Podane z rybami wywołuje przykry smak tuż po jedzeniu. Naukowcy zastanawiali się, co jest tego przyczyną.

Kulturystom rośnie cycki


Przyjmowane za pośrednictwem entuzjastów body building suplementy mogą powodować ginekomastię - alias powiększanie się gruczoł mlekowy - informuje komplet naczyń stołowych "BBC News-Health".

Nie zaprosili Tuska do Davos


prezes rady ministrów Donald Tusk nie jedzie na Światowe arena Ekonomiczne w Davos. Dlaczego? Bo nie został zaproszony. Do Szwajcarii jedzie Lech Kaczyński. Prezydent zaproszenie otrzymał.

Zalewski i Ziemkiewicz znikają. "SLD mebluje TVP Info"


Z anteny TVP Info znikają dziennikarze Igor Zalewski i Rafał Ziemkiewicz - informuje "Rzeczpospolita". według serwisu Newsweek.pl, który także donosi o roszadach w TVP, jest to dowód na to, iż lewa strona - po tym jak zawarła medialną koalicję z PiS - teraz "mebluje sobie" antenę.

Tu-154 lądował mimo poleceń z ziemi


baszta lotniska w Smoleńsku odradzała pilotom samolotu prezydenckiego podest na lotnisku w Smoleńsku - wynika z zapisu rozmów pomiędzy pilotami Tu-154M z wieżą. Informacje te ujawnił pryncypał Komitetu Śledzącego obok Prokuraturze Generalnej Aleksander Bastrykin. uprzednio o tym, że ekipa kilkakrotnie nie zastosowała się do instrukcji z wieży lotniska Smoleńsk informował dziewiczy zastępca szefa sztabu lotnictwa generał Aleksander Aloszyn.

"Stenogramy to kompromitacja"


Publikacja za pośrednictwem "Wprost" stenogramów rozmów kierownictwa resortu skarbu i ARP, mogących świadczyć o faworyzowaniu Katarczyków w sąsiedztwie przetargu na sprzedaż stoczni Gdynia i Szczecin wywołała lawine komentarzy. według Grzegorza Dolniaka, dokumenty to kolejna haczyk zastawiona na poziom za pomocą szefa CBA. - To poruta rządu - mówi krótko Mariusz Błaszczak z PiS.

Pobili go, bo pomógł kobiecie


Kolejny sprawa pobicia dzięki chuliganów, którym zwrócono uwagę. 33-letni mężczyzna zareagował, gdy zespół chuliganów popchnęła na stojącą niedaleko jezdni kobietę jednego ze swych kolegów, za pośrednictwem co ta przewróciła się na jezdnię. jak pan zwrócił im uwagę, został dotkliwie pobity.

Na biurku policjanta zagnieździły się myszy


posterunek policji policji w londyńskiej dzielnicy Kennington odwiedziła w ostatnim czasie ekipa deratyzatorów, ponieważ na zabałaganionym biurku jednego z funkcjonariuszy zagnieździła się mysz z rodziną.

erupcja tajemniczej reklamówki


34-letni lokator Harklowej (woj. małopolskie) został silnie ranny po tym, jak eksplodował znaleziony przez niego materiał wybuchowy. Był on ukryty w reklamówce. on został przewieziony do szpitala specjalistycznego z obrażeniami twarzy.