prezes Komitetu Wojskowego NATO o gen. Gągorze


boss Komitetu Wojskowego NATO Giampaolo Di Paola złożył kondolencje z powodu sobotniej kakatastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w ktorej zginął m.in. "jego obfity przyjaciel", "niezapomniany i nadzwyczajny" prezes Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor.

Polscy eurodeputowani skrytykowali rysunkowy notka do sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem, kto ukazał się w jednej z belgijskich gazet. kształt przedstawia przewróconego orła na tle biało-czerwonej flagi. urzędowy protest wystosowała ambasada RP. rola paralizatora wobec polskiego podróżnego Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver za pośrednictwem kanadyjską policję było nieusprawiedliwione i przyczyniło się do jego śmierci - uznał w opublikowanym w piątek raporcie arbiter Thomas Braidwood. 30 procent nosicieli wirusa HIV w Unii Europejskiej nie wie o tym, że są zarażeni. Jeszcze gorsza casus jest w Rosji, Mołdawii i na Ukrainie, gdzie w nieświadomości żyje poniekąd 70 proc. nosicieli. Wstrząsające dane przedstawiła w pierwszy dzień tygodnia Komisja Europejska (KE).Frachtowiec "Arctic Sea", kto zaginął pod dosyć tego lipca, nadaje sygnały z terenu Zatoki Biskajskiej w pobliżu francuskich wybrzeży. acz nie wiadomo, czy przyrząd Automatycznego Systemu Identyfikacji stale znajduje się na pokładzie jednostki. Co bynajmniej 49 podejrzanych o szmugiel narkotyków, broni i sprzętu wojskowego zatrzymała milicja podczas szeroko zakrojonej operacji przeprowadzonej w wielu miastach Bośni i Hercegowiny w ramach walki z przestępczością zorganizowaną. Napastnik piłkarskiej reprezentacji Argentyny, zawodnik madryckiego Realu Gonzalo Higuain przedłużył z hiszpańskim klubem kontrakt na trzy lata. Teraz Higuain związany jest z Realem do 2016 roku.

Co bynajmniej 3 osoby zginęły w eksplozji w Istambule. Do wybuchu doszło we wtorek w pobliżu autobusu przewożącego kadra wojenny - donoszą tureckie media.

Prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus, który przybył do Krakowa na pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii, wyraził osłupienie z powodu nieobecności pewnych polityków, w tym unijnych. Właściciele hoteli z nadmorskiego kurortu Jesolo koło Wenecji zapłacą grzywnę w wysokości 1000 euro, jaką ukarana została austriacka turystka na tamtejszej plaży za to, że od wędrownego sprzedawcy kupiła podrobioną torebkę z fałszywą metką znanej firmy.

Kwestie dwustronne, współdziałanie na forum ONZ tudzież przygotowania do szczytu UE-Ameryka Łacińska i Karaiby będą głównymi tematami, rozpoczynającej się w środę, trzydniowej wizyty szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Peru i Kolumbii. Po powstaniu spółki Ekstraklasa SA wydawało się, że nasza futbolówka pójdzie w w żaden sposób innym kierunku. pył to być profesjonalizm, inny brand, inna jakość. Sponsorów miało być wielu, uzależnienia od PZPN-u minimalne. treściwie mówiąc, kierunek był jeden: do piłki zawodowej jak najszybciej. jako "całkowite brednie" określił bezimienny "weteran jednej z rosyjskich służb specjalnych" informacje polskich mediów na idea obywatela Rosji aresztowanego w Polsce pod zarzutem szpiegostwa. Jego opinię przytacza w sobotę "Niezawisimoje Wojennoe Obozrienje", dodatek tygodniowy do "Niezawisimej Gaziety".Szkot Paul di Resta i amerykaniec J.R. Hildebrand w przyszłym tygodniu wezmą część w testach Force India. Jeden z nich w przyszłym sezonie najprawdopodobniej będzie kierowcą testowym teamu z siedzibą w Silverstone. 54 osoby zginęły we wtorek w starciach pakistańskiej armii z talibami na pograniczu Afganistanu i Pakistanu. Napastnicy zaatakowali pod osłoną nocy konwój zaś dwa posterunki sił bezpieczeństwa w regionie, kto poziom uznał wcześniej za oczyszczony z talibów. Korea Południowa wystrzeliła rakietę, która miała wynieść na orbitę okołoziemską satelitę badającego zmiany klimatyczne na Ziemi. W chwilę po niesnaski utracono chociaż infrastruktura z rakietą, która najprawdopodobniej eksplodowała w czasie lotu.

Kibice przerwali mecz! "Psy" nie mają szans przed UEFA!


Dinamo Bukareszt zostanie wykluczone z rozgrywek europejskich za pośrednictwem pseudokibiców, którzy przerwali czwartkowy mecz ze Slovanem Liberec. - Dinamo nie ma szans przed UEFA. Grozi mu chociażby dwuletnia dyskwalifikacja - powiedział Dumitru "Corleone" Dragomir, naczelny ligi piłkarskiej Rumunii.

Szykuje się kolejny konflikt lokalny z Niemcami


niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) poinformował, że na najbliższym spotkaniu prezydium organizacji w listopadzie apiać odniesie się do kwestii obecności szefowej BdV Eriki Steinbach w radzie fundacji, która stworzyć ma w Berlinie centrum muzealno-dokumentacyjne, poświęcone wysiedleniom Niemców.

31. kolejka Primera Division. Barcelona drugi raz lepsza od Madrytu.


Gdy opadły ileś emocje po Gran Derbi, przyszedł czas, by dokończyć 31. kolejkę ligi hiszpańskiej. W niedzielę rozegrano pięć spotkań Primera Division. Wszystkie wyniki i aktualną tabelę La związek znajdziesz w tej okolicy

Paul Scholes wielbi Giggsa


Piłkarz angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United Paul Scholes chwali swego klubowego kolegę Ryana Giggsa. Jego zdaniem 36-letni prawa ręka jest najlepszym piłkarzem w dziejach klubu z Old Trafford.

Iran uwolnił Francuzkę. Za kaucją


Władze irańskie uwolniły za kaucją Clotilde Reiss, Francuzkę sądzoną za porcja w powyborczych protestach w Iranie. W tej sprawie interweniował francuszczyzna rząd.

"Skrajnie niebezpieczny" "Rick" już szaleje


Według prognoz amerykańskich służb meteorologicznych, szalejący na Pacyfiku "Rick" to najsilniejszy od dekady nawałnica w północno-wschodnich rejonach Oceanu Spokojnego.

Tonga: Trzęsienie ziemi


Trzęsienie ziemi o umiarkowanej sile - 5,9 w skali Richtera - odnotowano na południowym Pacyfiku, w pobliżu Tonga - poinformowały służby geologiczne USA.

Bosacki przedłuży umowę z Lechem


dawny obrońca reprezentacji krajowy Bartosz Bosacki przedłuży kontrakt z Lechem Poznań do czerwca 2011 roku - poinformował poznański klub.

Bułgaria: VIP-y będą wynagradzać za korzystanie z samolotów rządowych


Przedstawiciele najwyższych władz bułgarskich - prezydent, boss parlamentu, premier, ministrowie - będą płacić za korzystanie z samolotów rządowych - postanowił w środę ranga w Sofii. Ale nie z własnej kieszeni.

Ferguson: Mamy czas, by zamienić Ronaldo


Birmingham City będzie pierwszym przeciwnikiem Manchesteru United w nowym sezonie Premier League. Menedżer "Czerwonych Diabłów", Sir Alex Ferguson jest przekonany, że grupa nie odczuje braku Cristiano Ronaldo.

Starsi panowie mogą i chcą częściej niż panie


W starszym wieku mężczyźni mają większą ochotę na stosunek niż kobiety - wynika z badań amerykańskich naukowców. poza tym okazuje się, że panowie są aktywni seksualnie pięć lat dłużej niż panie.

Dwóch 17-latków opłynęło kulę ziemską


Dwóch siedemnastolatków zakończyło w tym roku samotne rejsy dookoła globu. W połowie lipca z osiągnięcia cieszył się Zac Sunderland. hamburger został wówczas najmłodszym żeglarzem świata, który tego dokonał. Jego rekord przetrwał półtora miesiąca. W czwartek wokółziemską odyseję po przebyciu 45 000 km zakończył Brytyjczyk Mike Perham, który jest o kilka miesięcy młodszy od Sunderlanda

9-latek najmłodszym ekspertem Microsoft


Ma skoro tylko dziewięć lat, a jest jednym z największych speców Microsoft. Marco Chalasan z Macedonii już w wieku sześciu lat został najmłodszym na świecie certyfikowanym administratorem systemu.

Korea Północna poinformowała o zatrzymaniu obywatela USA


Korea Północna poinformowała dzisiaj o zatrzymaniu obywatela USA, który nielegalnie przedostał się na jej terytorium. według źródeł amerykańskich chodzi prawdopodobnie o 28-letniego chrześcijańskiego misjonarza z Arizony, Roberta Parka.

francuski minister: żadnych mieszaniec na ulicach


język francuski członek rządu ds. imigracji Eric Besson zaproponował w niedzielę debatę na kwestia francuskiej tożsamości narodowej i wyraził opinię, że owa tożsamość nie powinna obejmować muzułmańskich zasłon na twarz, w rodzaju burki.