mężatka oficera BOR chce 1,5 mln zł odszkodowania


połowica oficera BOR, jaki zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, chce 1,5 mln zł odszkodowania dla siebie i swojej córki. To połowa kwoty, jaką wg medialnych doniesień dostała Marta Kaczyńska - informuje "Dziennik periodyk Prawna".

podług GUS, co roku nad 20 tys. wyrostek zostaje matkami. To jeden z najwyższych wskaźników urodzeń wśród nieletnich w Europie. Nie zmieni się to bez rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach - alarmują sygnatariusze Porozumienia na zagadnienie Edukacji Seksualnej. Rodzice ustawiają się w długich kolejkach, by utrwalić swoje dzieci do żłobka czy przedszkola. Na listę oczekujących wpisywane są cyklicznie nawet dzieci coraz nienarodzone - informuje "Dziennik periodyk Prawna". Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski z powodu obniżenia poziomu wody w Wiśle odwołał alarmy powodziowe dla Warszawy - od godz. 12 w sobotę - i dla południowych powiatów województwa - od południa w niedzielę.Wiceszef aresztu śledczego w Gdańsku stracił stanowisko po śmierci Artura Zirajewskiego. Zaś pod lekarza głównego aresztu wszczęte zostanie czyn wyjaśniające - poinformował zwierzchnik resortu sprawiedliwości. Krzysztof Kwiatkowski. Prokuratura przedstawiła inauguracyjny raport ws. śmierci "Iwana", który zawiera pięć hipotez, w tym próbę ucieczki "Iwana". Łódzcy policjanci zlikwidowali koło Aleksandrowa Łódzkiego nielegalną rozlewnię alkoholu. Na miejscu zatrzymano czterech młodych mężczyzn - jak się okazało - należących do środowiska łódzkich pseudokibiców piłkarskich. Znaleziono ponad siedem tys. litrów alkoholu wartego nad pół mln złotych. Walczę o to, aby trzecią siłą na scenie politycznej była chrześcijańska prawica - powiedział kandydat na prezydenta Marek Jurek na konwecji wyborczej w Warszawie. Oświadczył, że zrobi wszystko, aby SLD nie była trzecią roztrzygającą siłą polityczną w kraju.

Prezydent Lech Kaczyński powiedział przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, że w czasie zmian dokonanych w kraju po 1989 r. popełniono "wiele ciężkich błędów".

uprzedni członek rządu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS) zeznał dzisiaj przedtem komisją śledczą ds. nacisków, że były zwierzchnik MSWiA Janusz Kaczmarek nakłaniał go do składania fałszywych zeznań. - adekwatnie dopiero dziś uruchamiany prawdziwą kampanię wyborczą - powiedział marszałek Bronisław Komorowski podczas oficjalnej prezentacji swojej nowej strony internetowej. Tłumaczył, że rusza ona tak późno, bo był w ostatnim czasie nader zajęty. w tym momencie liczy, że strona ułatwi mu komunikację z wyborcami. Pierwszego dnia raczej nie, ponieważ tuż po uruchomieniu serwer nie wytrzymał presji.

Prokurator zbiorowy Andrzej Seremet na antenie radia Tok FM ujawnił, że bez względu na zawartość, głos publiczna pozna zapisy z czarnych skrzynek. Wyjątkiem mogą być jeno treści o charakterze intymnym. Jarosław Kaczyński podtrzymuje chęć zmiany retoryki politycznej. - szycha mi to podpowiedział, nie ukrywam, że powinniśmy dokonać zmiany dyskurs - zdradził aspirant PiS na prezydenta w czasie spotkania z wyborami w Radomiu. Podejmę decyzję, wybierając pośrodku wypożyczeniem a czarterowaniem samolotów dla VIP-ów - zapowiedział minister obrony Bogdan Klich.szef rządu Donald Tusk zapewnił, że nie ma nic przeciw takiej zmianie w regulaminie Sejmu, która nałożyłaby na niego obowiązek, by raz w miesiącu - przez godzinę - odpowiadał na pytania posłów. W środę Pentagon ustami jednego z dyrektorów poinformował, że Polsce do 2012 roku rotacyjnie przekazywane będą lecz nieuzbrojone rakiety Patriot. Radosław Sikorski nasamprzód te informacje nazwał "spekulacjami prasowymi" a w piątek oświadczył, że ma zapewnienie sekretarka stanu USA Hillary Clinton, że Patrioty, które trafią do naszego kraju będą uzbrojone. "Gazeta Wyborcza": Będę namawiał kolegów, żeby twarzą kampanii była postać o dużym autorytecie, zza PiS - mówi gazecie wiceszef Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński.

Prawosławne uroczystości na Garbarce


Na Świętej Górze Grabarce koło Siemiatycz (Podlaskie) odbyły się w środę główne obchody prawosławnego święta Przemienienia Pańskiego, najważniejszego w tym sanktuarium.

Kulisy słynnej konferencji z Marriotem w roli głównej


B. prokurator Krajowy Dariusz Barski oświadczył w piątek nim sądem, że bierze odpowiedzialność za multimedialną konferencję prokuratury z 2007 r., gdy ujawniono podsłuchy rozmów Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla. Dodał, że to prokurator Jerzy Engelking dokonał wyboru materiałów, które zostały w owym czasie zaprezentowane.

We wtorek rozpoczynają się matury


We wtorek rozpoczynają się matury. Ponad 404 tys. maturzystów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych przystąpi tego dnia o godzinie 9 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego.

"Chcemy walczyć z grypą, czy minister zdrowia?"


Mister zdrowia Ewa kopacz tłumaczyła w Sejmie, dlaczego nie zdecydowała się jeszcze na kupno szczepionek naprzeciw nowej grypie. Jej zdaniem, grypa sezonowa jest groźniejsza niż jej świńska odmiana. nie licząc tym minister wskazuje na punkty sporne w umowach z dostawcami szczepień, a oraz na brak danych związanych ze skutkami ubocznymi.

Fedak: nie chcemy ingerować w niezależność rodziny


Nie przekroczymy granicy wtrącania się w sprawy normalnych rodzin, będziemy starać się dobrać najlepsze metody interwencji tam, gdzie jest rzeczywiste zagrożenie - zapewniła w toku debaty o projekcie ustawy dot. przemocy w rodzinie minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Bronisław Komorowski spotkał się z artystami


Finansowanie polskiej kultury z budżetu państwa jest niskie, ale po zsumowaniu wydatków władz lokalnych i pieniędzy z UE okazuje się, że w ostatnich latach na kulturę w Polsce przeznacza się raz po raz więcej - mówił Bronisław Komorowski w ciągu spotkania z twórcami.

PiS poparło kandydaturę Lecha Kaczyńskiego


Uczestnicy III kongresu PiS obradującego w Poznaniu są przekonani, że prezydent Lech Kaczyński ma duże szanse na reelekcję. Ich zdaniem jest on sprawnym, przewidywalnym i poważnym politykiem, czego nie można relacjonować o kandydatach konkurencyjnych partii.

niższa izba parlamentu znowelizował prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi


Sejm zmienił w piątek prawo regulujące zasady wyłączenia sędziego od orzekania w sądach administracyjnych.

zwłoki denata krótsze niż rozwój Olewnika


Prokuratorzy apelacyjni z Gdańska prowadzący kwerenda w sprawie Olewnika, analizując wyniki sekcji zwłok z 2006 roku, ustalili, że wydobyte ścierwo dawny aż o 6 cm krótsze niż postęp Olewnika - donosi TVP Info.

"Szczyt pokazał krótkowzroczność polskiego rządu"


Ekolodzy z organizacji skupionych w Koalicji Klimatycznej uważają, że zakończony w piątek szczyt Unii Europejskiej w Brukseli pokazał krótkowzroczność polskiego rządu. Ich zdaniem groźba użycia weta przy użyciu Polskę postawiła pod znakiem zapytania możliwość zawarcia porozumienia, które jako jedyne może efektywnie ograniczyć katastrofalne skutki zmian klimatu.

Macierewicz krytykuje założenia do projektu ustawy hazardowej


Zdaniem posła PiS Antoniego Macierewicza, przedstawiony z wykorzystaniem premiera Donalda Tuska algorytm ustawy hazardowej to projekt mający na celu niezwykły wzrost dochodów i skierowanie strumienia pieniędzy do przedsiębiorstw, które prowadzą kasyna, w tym przedsiębiorstwa Ryszarda Sobiesiaka.

"Czuję dreszcz obrzydzenia, a nie emocji"


- chyba że ta kampania ma polegać na takich zagraniach, jakich jesteśmy świadkami w ostatnich dniach, to lepiej, tak aby się jak najszybciej skończyła - mówi dawny prezydent Aleksander Kwaśniewski. To wzmianka do sporu wokół Radosława Sikorskiego i zarzutach przy szefa PiS o "zbieranie haków" na politycznych konkurentów.

Rozłamowcy poprą prezesa PiS?


Lechistan atut poprze Jarosława Kaczyńskiego - donosi "Rzeczpospolita". Jerzy Polaczek, Kazimierz Ujazdowski i Jarosław Sellin ponad dwa lata temu odeszli z PiS, acz aktualnie chcą ponownego zbliżenia ze swoją dawną partią. - werdykt jest jeszcze zanim nami. jest dozwolone wyczekiwać jej w ciągu kilku dni – mówi gazecie Polaczek.

Protekcja blisko rekrutacji - raport o CBA


absencja jednolitej struktury etatowej, zbyt liczna kadra kierownicza, patronat w pobliżu rekrutacji - to nic bardziej błędnego niektóre nieprawidłowości stwierdzone w CBA. We wtorek z raportem z działalności Biura w 2009 r. zapoznała się senacka komisja praw człowieka.

Licheń: 11. rocznica beatyfikacji 108 Męczenników


Wierni i duchowni z całego kraju modlili się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu (Wielkopolska), gdzie w sobotę odbyły się uroczystości 11. rocznicy beatyfikacji 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej.