Putin nie odejdzie z polityki


"Wasze niedoczekanie!" - tak szef rządu Rosji Władimir Putin odpowiedział w czwartek, w czasie teledialogu z obywatelami, na pytanie, czy nie ma ochoty odpocząć od wielkiej polityki.

54 osoby zginęły we wtorek w starciach pakistańskiej armii z talibami na pograniczu Afganistanu i Pakistanu. Napastnicy zaatakowali pod osłoną nocy konwój oraz dwa posterunki sił bezpieczeństwa w regionie, kto ranga uznał uprzednio za rafinowany z talibów. - Polska przypuszczalnie odegrać centralną rolę w nowym systemie obrony rakietowej w Europie i powinna być usatysfakcjonowana ofertą USA w tym zakresie - zapewnił doradca wiceprezydenta Joe Bidena przed jego środową wizytą w Polsce. Obóz Jarosława Kaczyńskiego próbuje wykorzystać katastrofę samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem dla celów kampanii wyborczej w Polsce, dzięki co wkradają się w nią elementy rusofobii - pisze belgijski dziennik "Le Soir".Hamid Karzaj, który w dzisiejszych wyborach ubiegał się o reelekcję na urząd prezydenta Afganistanu, oświadczył, że wybory te były sukcesem. Policja włoska zatrzymała 40 osób prawdopodobnie związanych z 'ndranghetą, mafią kalabryjską - poinformowały źródła policyjne. Cyklon Tomas o prędkości 170 km/godz, a w porywach do 250 km/godz, nawiedził w pierwszy dzień tygodnia archipelag wysp Fidżi pustosząc pola uprawne i niszcząc lub uszkadzając setki domów.

Kraj nad Wisłą była pierwszym sojusznikiem politycznym Adolfa Hitlera, a Józef Stalin nie puder wyjścia i musiał umożliwić bezpieczeństwo Rosji...

Znakomita zanim laty amerykańska lekkoatletka, nadal niesławna bohaterka afery dopingowej Marion Jones postanowiła wrócić do sportu. W sobotę wystąpi w drużynie koszykówki Tulsa Shock ze stanu Oklahoma w rozgrywkach ligi WNBA. W Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji Wschodniej większość popiera ustawa do publicznego krytykowania religii, podczas gdy w krajach muzułmańskich większość uważa, że państwo ma prawo, by tego zakazać.

pośrodku jednostkami sił morskich obu państw koreańskich doszło do wymiany ognia - poinformowała południowokoreańska filia prasowa Jonhap. sędzia Martin Feldman, który odwołał decyzję rządu federalnego o zawieszeniu na szóstka miesięcy wierceń podwodnych w rejonie Zatoki Meksykańskiej dotkniętym wyciekiem ropy posiadał liczne inwestycje w sektorze naftowym - podała filia AP. Troje dzieci zginęło, gdy na północy Haiti zawaliła się szkoła. pas nękały ostatnio ulewne deszcze - poinformował makler Czerwonego Krzyża.Trzy psy zagryzły swojego właściciela na ulicy w Lublanie - poinformowała słoweńska policja. Policjanci zastrzelili jednego psa, a dwa udało się wziąć pod kontrolę. Nie podano szczegółów wydarzenia i nie ujawniono tożsamości ofiary. niemczyzna rząd może być wymuszony daleko ograniczyć bądź przesunąć planowane na 2011 rok cięcia podatkowe - podał kronika "Sueddeutsche Zeitung" powołując się na wyliczenia ministerstwa finansów. Co najmniej cztery zabytkowe dzwony skradziono w ostatnim czasie we wschodniej Szwajcarii - informuje we wtorek szwajcarska agencja SDA. Kościołom w kantonie Gryzonia zlecono tworzenie spisu wszystkich dzwonów, w związku z podejrzeniem, że mogło ich iść do piachu więcej.

Afganistan: szlag zanim meczetem. Ponad 20 ofiar


W zamachu samobójczym przeprowadzonym przedtem meczetem na wschodzie Afganistanu zginęły co bynajmniej 23 osoby, w tym zastępca szefa afgańskiego wywiadu - podały władze. Wśród ofiar jest też prezes rady prowincji i dużo osób cywilnych.

"Mamy do czynienia z grypą kalifornijską"


Przedstawiciele ukraińskich władz w dalszym ciągu nie są w stanie podać jednej, zweryfikowanej liczby osób, zarażonych i zmarłych wskutek zachorowań na grypę A/H1N1.

Rodzinna rękoczyny u Radwańskich po porażce


Agnieszka i Urszula Radwańskie ogromnie szybko odpadły z US Open. Po porażce w deblu Agnieszka oznajmiła, że... już przenigdy nie zagra w parze ze Ulą - podał "Dziennik".

Strzały na koncercie. hurma stratował 5 osób


Co bynajmniej pięć osób zginęło stratowanych na koncercie w meksykańskim mieście Monterrey. horda wpadł w panikę, gdy ważna persona krzyknął, że rozpoczęła się strzelanina.

McCarthy i Mido w West Ham United


Benni McCarthy i Mido zostali w pierwszy dzień tygodnia piłkarzami West Ham United. przedstawiciel RPA odszedł z Blackburn na zasadzie transferu definitywnego, tymczasem Egipcjanin został wypożyczony do końca sezonu z Middlesbrough.

Burdelmama na gubernatora


Kristin Davis właśnie ogłosiła, że będzie być kandydatem w wyborach na gubernatora Nowego Jorku. Co w tym dziwnego? Ano to, że płeć słaba Davis to właścicielka sieci call-girls dla VIP-ów. Już przedstawiła koncepcja na ratowanie stanowego budżetu: legalizację prostytucji.

Ogłoszono przetarg na budowę gliwickiego stadionu


Władze Gliwic ogłosiły we wtorek przetarg na budowę stadionu miejskiego, na którym mecze grać będą piłkarze miejscowego Piasta. Wykonawca inwestycji ma być wspaniały najwcześniej w maju, a prace powinny się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Co Rosja wie o Patriotach?


Federacja Rosyjska kontynuuje swoją klechda o Patriotach w Polsce. Tym wraz choć w ileś tajemniczy sposób. - Wiemy przeciwko komu będą skierowane rakiety Patriot - oświadczył szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generał Nikołaj Makarow. Celu rakiet atoli nie zdradził.

grupa Europy krytykuje litewską ustawę o ochronie nieletnich


klaster Europy skrytykowała litewską kontrowersyjną ustawę o ochronie nieletnich, która zabrania propagowania homoseksualizmu w miejscach publicznych.

Słowacja: Samobójczy machnięcie fajny


Słowacka policja poinformowała w środę o ustaleniu tożsamości 36-letniego mężczyzny, kto poprzedniego dnia wysadził się w powietrze w fabryce tworzyw sztucznych w Topolczanach. permanentnie pozostaje jakkolwiek mrowie znaków zapytania.

Ukraina: wybuch w pociągu


Sześć osób zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w pociągu pasażerskim jadącym z Czerniowiec (zachodnia Ukraina) do Kijowa - podało resort Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Hit ekstraklasy pod dyktando Vive Kielce


Aż piętnastoma bramkami mistrzowie lokalny Vive Targi Kielce pokonali wicemistrzów Wisłę Płock. pokłosie 42:27 mówi wszystko.

Ważą się dzieje Polańskiego


O północy czasu polskiego w stanowym Sądzie Najwyższym Kalifornii ruszy przesłuchanie w sprawie Romana Polańskiego. W trakcie rozprawy zapadną najprawdopodobniej decyzje o dalszych krokach prawnych.

Włochy - Paragwaj na żywo!


Piłkarscy mistrzowie świata z 2006 roku Włosi rozpoczynają na mundialu w RPA walkę o obronę wywalczonego w Niemczech tytułu.

Historyczne gród otoczone pierścieniem ognia


Kolejny dzień włoscy strażacy walczą z pożarami, które pierścieniem otoczyły jakby całą Genuę, na północy Włoch. Ewakuowano mieszkańców w dzielnicach Bavari i Borgoratti, gdzie las płonął w odległości ledwo kilku metrów od domów mieszkalnych.